3d Alexandrite Lazer Epilasyon Hakkında Sıkca Sorulan Sorular

3d Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir ?

Alexandrite Lazer epilasyon günümüzün en gelişmiş kalıcı kıl yok etme yöntemidir. Tıpta 40 yılı aşkın süredir göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda kullanılan lazer, epilasyon alanında da 10 yıldır güvenle kullanılmaktadır. Amerikan FDA onaylı cihazlar Avrupa, Amerika, dünyanın diğer ülkelerin de kullanılmaktadır.

3d Alexandrite Lazer Epilasyon teknolojisi hangi cihazla uygulanabilir ?

3d Alexandrite Lazer tescilli bir markadır ve sahibi STS Lazer Ltd firmasıdır. Bu rakipsiz teknoloji Lutronic Clarity Alexandrite Lazer cihazıyla uygulanmaktadır ve muadili bulunmamaktadır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyip de acı ve ağrı sebebiyle erteleyen herkes artık istenmeyen kıllarından çok kısa süren seanslarla ve ortalama 4 ila 6 senasda kurtulabilirler.

3d Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır ?

Epilasyon bir kıl dökme yöntemi değil, kılların kalıcı olarak yok edilmesi amacıyla kökün yakılarak işlevsiz hale getirilmesidir. Cilde yapılan lazer atışları, koyu renkli kıl tarafından emilerek köke ulaşır. Yüksek güçlü lazerler kökü ve kökü besleyen kılcal damarları kurutarak yeniden kıl oluşmasını engeller.

3d Alexandrite Lazer Epilasyon Güvenilir midir ? İz Kalır mı ?

lazer epilasyon cihazları Amerikan FDA tarafından onaylı ve şuan dünyada bu alandaki en iyiler olarak kabul edilen cihazlardır. Deiyonize özelliği ile çevre dokulara zarar vermez. Üstün soğutma sistemi ile atış yapılacak bölgeye önce soğuk hava üfleyerek yanma riskini en aza indirir. Uzman kişilerin ellerinde son derece güveni ve etkili bir teknolojidir.

3d Alexandrite Lazer Epilasyon neden çok seans gerektiriyor ?

İnsan vücudundaki kıllar, farklı evrelerde büyür. Bu evelerden sadece anajen evrede kıl kökü tam olarak yakılabilmektedir. İnsan vücudundaki kılların sadece %20 si aynı anda bu evrede bulunur ve bu evrede bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabilmektedir. Yani bir seansta %20 azalma sağlanabilmekte. Diğer senasın gerçekleşebilmesi için kılların, vücudun farklı bölgelerine göre 21 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşması ve işlemin tekrarlanması gerekmektedir. (bizde bu mantıktan yola çıkarak size daha uygun paket programlar hazırlıyoruz.)

3d Alexandrite Lazer Epilasyon sonrası ne yapılmalı ?

Seans sonrasında, uygulama yapılan bölgede geçici kızarıklık olacaktır. Bu son derece normal bir durumdur. Seans sonrası; 24 saat boyunca sıcak buhardan uzak durulmalı, 3 gün boyunca direk güneş ışığına maruz kalmamalı, yüksek faktörlü (50) güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon ciltte leke yapmaz. Ancak yüksek güneş ışığından yeterli korunma sağlanmaz ise hassaslaşan bölgede iz oluşabilir.

3d Lazer Epilasyon Yazın Yapılır Mı ?

Yüz bölgesi gibi direkt güneş ışığına sürekli maruz kalacak bölgeler dışında yazın da lazer epilasyon güvenle yapılabilir. Özellikle kadınlarda kol bacak gibi bölgelerde yapılan uygulama sonrasında 3 gün boyunca güneşten korunmalı, sonrasında da yüksek faktörlü (50) güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon da en iyi sonucu hangi teknolojiyle alırım ?

Lazer Epilasyon denince akla gelen belli başlı teknolojiler vardır bunlar, Alexandrite Alexandrite lazer, Ndyag Lazer, diod lazer ve Ipl foto epilasyon dur. Ancak en iyi sonucu 755-nm dalga boyuyla ince, kalın ayırt etmeden istenmeyen kılları yok eden Alexandrite lazer cihazlariyla alırsınız. 3d Lazer Epilasyon teknolojisi de Clarity lazer cihazlarının üreticisi Lutronic tarafından 2014 yılının Aralık ayında icad edilmiş ve distribütörü olan 69 ülkede eş zamanlı olarak piyasaya sunulmuştur.

3d Alexandrite Lazer epilasyon bayanlarda avantajları nelerdir?

Genellikle, bayanlar herhangi bir bölgeye 6-10 seans arasında ihtiyaç duyarlar. . En iyi sonucu vermesi için bu her 4-6 haftada bir tekrarlanmalıdır. Genellikle tedaviden yararlananlar 85-99% arasında bir sonuç görürler. Hormonal bölgeler bazen bakım gerektirebilir.

3d Alexandrite Lazer epilasyon erkeklerde avantajları nelerdir?

Genellikle, erkekler herhangi bir bölgeye 6-10 seans arasında ihtiyaç duyarlar. En iyi sonucu vermesi için 4-6 hafta arasında seansların tekrarlanması gerekir. Genellikle tedaviden yararlananlar 85-99% arasında bir sonuç görürler. Erkeklerin, yarısı istenmeyen kalıcı tüylerden kurtulmak istemektedir.